اخبار

شیائومی در مذاکرات با خودروسازان بزرگ چینی برای تولید خودروهای برقی

شیائومی در مذاکرات با خودروسازان بزرگ چینی برای تولید خودروهای برقی

بر اساس گزارش‌های منابع آگاه، شیائومی، شرکت تلفن هوشمند چینی، در تلاش برای تولید خودروهای برقی با خود برند است و در این زمینه مذاکرات با چندین خودروساز از جمله گروه هلدینگ خودرویی برلیانس و شرکت چری را آغاز کرده است. همچنین، شیائومی با گروه خودروسازی پکن نیز مکاتباتی برای همکاری در تولید خودروهای برقی داشته است.

تلاش‌های شیائومی برای یافتن شریک در تولید خودروهای برقی به موازات سیاست‌های چین برای محدود کردن تعداد مجوزهای تولید خودروی برقی انجام شده است. با رشد سریع این صنعت به دلیل یارانه‌های سخاوتمندانه، این حوزه به اشباع رسیده است و شرکت‌های فعلی با کاهش قیمت‌ها تلاش می‌کنند تا تقاضای مصرف‌کننده را افزایش دهند. به همین دلیل، شرکت‌ها که قصد ورود به این بازار را دارند، به دنبال شراکت با تولیدکنندگان مجوزدار هستند یا برنامه‌های تجاری خود را تغییر می‌دهند.

شیائومی هنوز اظهارنظری در مورد این موضوع نداده است و همچنان در تلاش برای کسب مجوزهای مورد نیاز از وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین قرار دارد. این شرکت همچنان در مذاکرات با خودروسازان دیگر دخالت دارد و درباره شراکت‌های احتمالی، هنوز قطعیتی وجود ندارد.

بلومبرگ اینتلیجنس قبلاً پیش‌بینی کرده بود که برنامه تولید خودروی برقی توسط شیائومی ممکن است منجر به کاهش سود این شرکت در دو سال آینده شود، زیرا سهم آن در فروش شیائومی تا پنج درصد کاهش خواهد یافت.

به گفته گزارش‌های بلومبرگ، لی جون، یکی از بنیانگذاران شیائومی، تعهد داده است که حدود ۱۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در تولید خودروی برقی خواهد کرد و امیدوار است که اولین خودروی برقی خود را در سال آینده معرفی کند.

بیشتر بخوانید:

معرفی خودروهای برقی

تکنولوژی‌های جدید خودرو

انواع مدل‌های خودرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا