اخبار

کیا کانسپت EV4 نسخه‌ای جذاب و خارج از روند سدان سنتی است.

کره معتقد است که در یک جهان که به طور روزافزون به اس‌یوی‌های شهری علاقه‌مند می‌شود، همچنان فضای زیادی برای اتومبیل‌های معمولی مانند این مدل چهار در الکتریکی وجود دارد.

کیا کانسپت EV4 نسخه‌ای جذاب و خارج از روند سدان سنتی است.

چه زمانی یک سدان به واقعیت یک سدان نیست؟ چه زمانی یک سدان به واقعیت یک سدان نیست؟ زمانی که ما در معرض کیا کانسپت EV4 هستیم. این کانسپت الکتریکی چهار درب دارد و نسبت‌هایی که انتظار داریم از یک سدان را دارد – ولی اشتباه نکنید، ما خوشحالیم که این سبک بدنه برای مدت زمان بیشتری جاری می‌ماند – اما کیا ادعا می‌کند که این نوع کاملاً جدیدی از سدان است. به هر حال، این یک خودروی کراس‌اوور نیست!

کانسپت کیا EV4 جزء استراتژی تولید کننده خودرو برای عرضه مجموعه‌ای از خودروهای الکتریکی در بخش‌های گسترده‌تری از عالم خودروسازی است.همچنین با کانسپت EV3 که در رویداد روز EV کیا در کره معرفی شد، EV4 قول داده است که وارد بخش‌های کوچکتر شود، اکنون که خودروهای باتری بزرگتری نیز از جمله EV5، EV6 و EV9 معرفی شده است.

و در حالی که تقریباً کلیه مجموعه محصولات این شرکت شامل خودروهای کراس‌اوور هستند، EV4 در تراز میانه سدان و هاچبک حرکت می‌کند با امید به بازگرداندن برخی از مالکان خودروهای چندمنظوره که هنوز به حداکثر کردن فضای داخلی علاقه دارند.

هر چند نمای EV4 با چیزی که تا کنون دیده‌ایم متفاوت است، اما تأثیراتی را می‌توان دید که از EV6 به آن منتقل می‌شود، که خود در میانه خط بین هاچبک و کراس‌اوور قرار دارد. این نوک طولانی و شیب‌دار (بله، با یک فرانک کامل) و شیشه جلویی شیب‌دار نسبت به بدنه خودرو باعث می‌شود که هوا به خوبی عبور کند، اما واقعاً قسمت عقب خودرو است که واقعاً عجیب است.

به نظر می‌آید که شبیه به عشق میان یک EV6 و یک Cadillac CT4 باشد. شیشه عقب از سمت چرخ عقب شروع به کاهش ارتفاع می‌کند و تا سه منطقه مختلف ادامه می یابد ، در نهایت به یک اسپویلر یکپارچه با شکل آشنایی می‌پیوندد.

کانسپت EV4 با برادر کوچک‌تر خود، کانسپت EV3 در مواردی از عناصر طراحی مشترک هستند. تراش بر روی چرخ‌ها حاوی زوایا و جزئیات جالبی است. این مواد خاکستری به نظر می‌آید که به نمایی متفاوتی بر روی هر دو بامپر اضافه شده و به خطوط بدنه کلی خودرو تنوع اضافه می‌کند.نقاشی مات طلایی کانسپت نیز بسیار جذاب است.

تأکید بر عرض در داخل خودرو نیز مشهود است، جایی که چیدمان کابین نسبتاً ساده به خوبی احساس فضایی بزرگ ایجاد می‌کند. یک دوقلوی منفرد از داشبورد بلند می شود، اما بیشتر عناصر دیگر پنهان شده‌اند – زمانی که کنترل‌های آب و هوایی وقتی لازم نیست، جمع شده و پنهان می‌شوند.

فضای داخل کیا
فضای داخل کیا

سیستم گرمایش و تهویه هوا از نوع دستگاه‌های تهویه از نوع پین که نیز در مدل EV3 یافت می‌شود،با استفاده از پروانه‌های جداگانه برای تغییر جریان هوا رویکرد منحصر به فردی برای یک بخش معمولاً نادیده گرفته‌شده از خودرو است.میزان نور محیطی نیز بسیار زیاد است.

این خودروی الکتریکی یک مفهوم است و کیا هیچ گونه مشخصات قدرت سیستم را برای آن ارائه نکرده است، اما ما انتظار نداریم که EV4 زیاد در حوزه مفهومی بماند، حتی اگر شرکت سازنده هنوز تایید نکرده است که آیا این سدان الکتریکی شیک  به آمریکا خواهد رسید یا نه. بین EV9، EV5 و هر دو مفهوم EV3 و EV4، کیا تا پایان دهه چیزهای جالب زیادی را در راه دارد.

بیشتر بخوانید:

انواع مدل‌های خودرو

معرفی خودروهای برقی

منبع:caranddriver

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا