اخبار

افت ۱.۸ درصدی فروش مدل‌های BMW و Mini در چین

افت ۱.۸ درصدی فروش مدل‌های BMW و Mini در چین

دو شرکت خودروساز آلمانی، مرسدس بنز و بی‌ام‌و، اعلام کرده‌اند که فروش خودروهایشان در بازار چین در سه ماهه سوم سال کاهش یافته است. این کاهش فروش ناشی از مشکلات در زنجیره تأمین و تغییرات مدل خودروها بوده و تأثیراتی بر فروش جهانی این دو شرکت داشته است.

مشکلات عرضه محصولات مرسدس بنز نیز تأثیر منفی بر فروش جهانی این شرکت داشته و در بازه زمانی از ژوئیه تا سپتامبر، فروش مرسدس بنز ۴ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است. بنز اعلام کرده که تغییر مدل برای خودروهای کلاس E و مسائل مرتبط با زنجیره تأمین، به فروش نهایی خودروهای این شرکت آسیب زده است.

در بازار چین، فروش خودروها در سه ماهه سوم نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد کاهش یافته است. بی‌ام‌و نیز وضعیت بهتری در فروش داشته و از رشد ۵.۸ درصدی فروش خودروهایش در بازار جهانی خبر داده که به بیش از ۶۲۱ هزار دستگاه خودرو در بازه زمانی از جولای تا سپتامبر رسیده است. اما اعلام شده که فروش مدل‌های BMW و Mini در چین ۱.۸ درصد کاهش یافته است.

بی‌ام‌و اعلام کرده که فروش سالانه‌اش تا این تاریخ در چین ۱.۷ درصد افزایش داشته و مجموع فروش جهانی مرسدس بنز هم امسال تا کنون ۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

 

بیشتر بخوانید:

سیستم تعلیق خودرو چیست؟

بهترین خودروهای چینی در جهان کدامند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا