اخبار

تمهیدات فصل سرما در ناوگان اتوبوسرانی تهران

تمهیدات فصل سرما در ناوگان اتوبوسرانی تهران

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، برنامه‌ها و تدابیری را در راستای تسهیل تردد شهروندان در فصل سرما و بارش باران‌های آسمانی اعلام کرد. او اظهار کرد که این شرکت برای افزایش ایمنی و راحتی مسافران، به الزامات فنی و تجهیزاتی اقدام نموده است، و همچنین در معابر پر شیب و با تقاضای سفر بالا تدابیر لازم را انجام داده است.

همچنین، اقداماتی نظیر ضد یخ زدن برای تمامی اتوبوس‌ها و تجهیز آن‌ها به زنجیر چرخ صورت گرفته است. نیروهای عملیاتی و نظارتی نیز با اشتغال حداکثری و نظارت و گشت‌های میدانی در این زمینه‌ها فعالیت می‌کنند. همچنین، برای پیشگیری از سوانح رانندگی در زمان بارش برف و لغزندگی معابر، هماهنگی با شهرداری‌های مناطق صورت گرفته و اقداماتی نظیر تعمیرات و کنترل بخاری اتوبوس‌ها، تعمیرات آسفالت توقفگاه‌ها و سرویس‌های مختلف پس از بارندگی، تهیه و استفاده از مخلوط شن و نمک، تعمیرات و نگهداری برف پاک‌کن‌ها، کنترل کمی و کیفی مایع ضد یخ ناوگان، تعمیرات و نگهداری سیستم روشنایی داخل و بیرون اتوبوس‌ها و اورهال جایگاه‌های سوخت انجام می‌شود.

همچنین، در برخی موارد ناوگان اتوبوسرانی با تصادفات و ورود خودروهای شخصی به خط ویژه اتوبوس‌ها در تقاطع‌ها و گره‌های ترافیکی مواجه می‌شود، که ممکن است در زمانبندی حرکت اتوبوس‌ها و خدمات‌رسانی ناوگان تا حدی اختلال ایجاد کند. اما تمام تلاش می‌شود تا در هر شرایطی خدمات‌رسانی به مسافران بدون وقفه صورت گیرد.

 

بیشتر بخوانید:

علت کم شدن آب رادیاتور خودرو چیست؟

روش‌های کاهش مصرف سوخت خودرو چیست؟

استارت نخوردن خودرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا