اخبار

عرضه ۸ خودروی جدید ایران خودرو از طریق سامانه یکپارچه

عرضه ۸ خودروی جدید ایران خودرو از طریق سامانه یکپارچه

با توجه به گزارشاتی که منتشر شده است، در آینده نزدیک، گروه صنعتی ایران خودرو قرار است ۸ خودروی جدید را از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو به مردم عرضه کند. این ۸ خودرو شامل مدل‌های مختلفی است که اخیراً توسط شورای رقابت قیمت‌گذاری شده‌اند. بر اساس قوانین مربوطه، این محصولات فقط از طریق سامانه یکپارچه قابل خریداری هستند.

تاریخچه عرضه خودروها از طریق این سامانه نیز مطرح شده است. در دو نوبت اولیه، بسیاری از خودروسازان، از جمله ایران خودرو و سایپا، به فروش محصولات خود از طریق این سامانه پرداختند. اما در نوبت دوم، تنها ۳ درصد از متقاضیان خودرو توانستند خودروی مورد نظر خود را تهیه کنند و باید در یک طرح جایگزینی شرکت کنند.

مدیر سامانه یکپارچه عرضه خودرو اعلام کرده که برنامه‌ریزی در دست است تا در ماه شهریور، برای ۳ درصد از متقاضیانی که همچنان منتظر دریافت خودرو هستند، امکان انتخاب و خرید خودروهای جدید ایرانی با قیمت مناسب‌تر فراهم شود.

متاسفانه در تاریخ 7 شهریور، خودروسازان داخلی در این مرحله حضور نداشتند و تنها ۲ شرکت مونتاژی خودروهای گران‌قیمت خود را به مردم عرضه کردند، در حالی که این محصولات همزمان در نمایندگی‌ها نیز موجود بودند.

به علاوه، در مرحله سوم در تاریخ 24 مهرماه نیز تنها خودروهای گران‌قیمت مونتاژی به بازار عرضه شدند. در این مرحله، ۴ شرکت خودروسازی مونتاژکننده حضور داشتند که خودروهای گران‌قیمت خود را به مردم ارائه دادند.

نهایتاً، از جمله خودروهایی که ایران خودرو در دور جدید سامانه یکپارچه قرار است عرضه کند، مدل‌های دنا پلاس دستی و اتوماتیک، سورن پلاس، پژو 207 دستی و اتوماتیک ارتقا یافته، رانا پلاس ارتقا یافته، تارا دستی و تارا اتوماتیک اشاره شده است. این محصولات به عنوان محصولات جدید توسط معاونت حمل و نقل وزارت صمت شناخته شده‌اند و با هماهنگی شورای رقابت قیمت‌گذاری شده‌اند. این تدابیر به منظور پاسخگویی به نیاز مشتریان و ارائه خودروهای با قیمت منصفانه و شفاف است.

بیشتر بخوانید:

مراحل ثبت‌نام خودرو چیست؟

روش هاي خريد خودرو در ايران

خودرو برای مادران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا