اخبار

تصمیمات مجلس برای کنترل قیمت و کیفیت خودروها در بازار

تصمیمات مجلس برای کنترل قیمت و کیفیت خودروها در بازار

مجتبی یوسفی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، درباره تأثیر واردات خودروهای کارکرده بر ثبات بازار خودرو اظهاراتی داشت. وی اشاره کرد که در این دوره، مجلس سعی کرده تا به مسائل اصلی و مهم مردم توجه کند، و یکی از این مسائل، مسأله خودرو می‌باشد. مردم به دو صورت از خودرو استفاده می‌کنند: یا از خودروی شخصی استفاده می‌کنند، یا مجبور به استفاده از خودروهای عمومی هستند. به همین دلیل، خودرو به عنوان یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین کالاها در زندگی مردم محسوب می‌شود. در حوزه خودرو، مشکلاتی ساختاری مهم وجود دارد.

وی افزود که این مشکلات به قیمت و کیفیت خودروها باز می‌گردد. مشکلات کیفیت به دوره‌های گذشته برمی‌گردد و مشکل قیمت نیز به دنبال عرضه ناکافی خودروها به بازار ایجاد شده است. تنها راه برای کنترل قیمت و کیفیت خودرو، واردات است. از آنجایی که این مجلس قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را تصویب کرد، اما از روز اول تلاش کرد تا رقابت در بازار خودرو را تشویق کند و از انحصار و اجحاف در حق مصرف‌کننده جلوگیری نماید.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار کرد که ابتدا مجلس واردات خودروهای نو را علی رغم تمام مخالفت‌ها تصویب نمود و پس از آن به دلیل ایجاد مشکلات ارزی، مجلس واردات خودروهای کارکرده را نیز تصویب نمود. هزینه این واردات را مجلس پرداخت نمود و حتی با انتشار خبر این تصمیم، قیمت خودروها ۴۰ تا ۵۰ درصد کاهش یافت. در نهایت، با تصویب آئین‌نامه واردات خودروهای کارکرده توسط وزارت صمت و تأیید آن توسط هیات دولت، ثبات بازار خودرو بیشتر تضمین خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

مراحل ثبت‌نام خودرو چیست؟

بهترین خودروهای چینی در جهان کدامند

تکنولوژی‌های جدید خودرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا