اخبار

موضع ایران خودرو در خصوص استفاده از اگزوز در خودروی برقی ری‌را

موضع ایران خودرو در خصوص استفاده از اگزوز در خودروی برقی ری‌را

در پی انتشار تصاویری‌ را از خودروی برقی ری‌را با اگزوز، واکنش‌های متفاوتی در فضای مجازی و رسانه‌ها شکل گرفت. برخی اظهارات انتقادی مطرح شد مبنی بر اینکه استفاده از اگزوز در خودروی برقی اشتباه فنی محسوب می‌شود. همچنین بعضی از افراد و رسانه‌ها با پرداختن به این موضوع، سعی در تحقیر توانمندی‌های صنعت خودروسازی داخلی داشتند.

واکنش ایران خودرو:

در پی این حواشی، معاون تحقیقات، طراحی و توسعه محصولات ایران خودرو توضیحاتی ارائه کرد. آقای رادمنش در این باره تاکید کرد که اگزوز به کار رفته در این خودرو صرفاً جنبه تزئینی و طراحی داشته و اصطلاحاً “اگزوز دکوری‌را یا نمایشی” نامیده می‌شود. هدف از استفاده از این قطعه، ایجاد حس زیبایی بیشتر و بهبود استایل ظاهری‌را خودرو بوده است.

وی تاکید کرد که خودروی برقی ری‌را هنوز در مرحله پروتوتایپ بوده و به مرحله تولید انبوه نرسیده است. در خصوص نهایی سازی طراحی این خودرو و استفاده از اگزوز تزئینی، بر اساس بازخوردهای مخاطبان و راهبردهای ایران خودرو تصمیم‌گیری‌را نهایی خواهد شد.

آقای رادمنش استقبال مردم و رسانه‌ها از این موضوع را فرصتی مثبت دانست که منجر به معرفی توانمندی‌های صنعت خودروسازی ایران در عرصه خودروهای برقی به مخاطبان بیشتری‌را شده است.

وی یادآور شد که استفاده از اگزوزهای تزئینی و دکوری‌را در خودروهای برقی، امری‌را رایج در سطح بین‌المللی بوده و خودروسازان مطرحی همچون مرسدس بنز، بی ام و و پورشه نیز از این روش بهره برده‌اند.

در نهایت آقای رادمنش تأکید کرد که ایران خودرو به عنوان پیشرو در تولید خودروهای برقی، از بحث و گفتگو در این زمینه استقبال می‌کند و حاضر است هزینه‌های فرهنگ‌سازی در این حوزه را متقبل شود تا محصولی باکیفیت برای مصرف‌کنندگان عرضه گردد.

بیشتر بخوانید:

معرفی خودروهای برقی

تکنولوژی‌های جدید خودرو

سیستم برق خودرو چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا