اخبار

گسترش حضور Zeekr در بازارهای جهانی با همکاری Almoayyed & Sons

گسترش حضور Zeekr در بازارهای جهانی با همکاری Almoayyed & Sons

گروه Almoayyed & Sons در کشورهای مختلف به همراه Zeekr، یک شبکه فروش و خدمات مشترک را تأسیس می‌کند. تاکنون، Zeekr به بازارهای اروپایی شامل سوئد، هلند و آلمان و همچنین با شرکای خود در قزاقستان وارد شده و تعدادی از قراردادها را امضا کرده است. در هفت ماهه نخست امسال، ده کشور از جمله روسیه، آمریکا، مکزیک، بریتانیا، بلژیک، استرالیا، ژاپن، آلمان، کره جنوبی و امارات متحده عربی به عنوان برترین کشورهای صادراتی چین شناخته شده‌اند.

همچنین، در ماه ژوئن، شرکت NIO یک سرمایه‌گذاری استراتژیک به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار از CYVN Holdings، که اکثریت آن به دولت ابوظبی تعلق دارد، دریافت کرد. همچنین، Human Horizons، شرکت مادر HiPhi، یک قرارداد به ارزش ۵.۶ میلیارد دلار با عربستان سعودی امضا کرد.

نفت به عنوان رگ حیات صنعت مدرن به وزنه‌های سیاسی و اقتصادی اصلی تبدیل شده و توانایی تکان دادن جهان را دارد. با توجه به حمایت اکثریت جهان از انتقال به انرژی پایدارتر، تغییرات در صنعت انرژی به یک چالش بزرگ برای کشورهایی که از منابع نفتی بهره می‌برند، تبدیل شده است. بخش حمل و نقل تقریباً ۶۰ درصد از مصرف نفت جهان را تشکیل می‌دهد و خودروهای شخصی و وانت‌ها به تنهایی بیش از ۲۵ درصد از مصرف نفت جهانی را تشکیل می‌دهند. بنابراین، کشورهای خاورمیانه به دنبال اقتصادی‌تر کردن سرمایه‌گذاری‌های خود در منابع نفتی و انرژی پاک هستند.

در عین حال، شرکت‌های خودروساز چینی از این فرصت برای تقویت حضور خود در بازار خودروهای خاورمیانه بهره می‌برند. به تحلیل شرکت مشاوره‌ای گارتنر، پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۶ بیش از ۵۰ درصد از خودروهای الکتریکی فروخته شده در جهان از چین وارد بازار خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

معرفی خودروهای برقی

بهترین خودروهای چینی در جهان کدامند

فهرست خدمات مکانیکی خودرو چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا