اخبار

نیسان با سرمایه‌گذاری ۱.۴ میلیارد دلاری، صنعت خودروسازی بریتانیا را تقویت می‌کند

نیسان با سرمایه‌گذاری ۱.۴ میلیارد دلاری، صنعت خودروسازی بریتانیا را تقویت می‌کند

شرکت خودروسازی نیسان اعلام کرد که ۱.۱۲ میلیارد پوند (۱.۴ میلیارد دلار) را برای تولید نسخه‌های الکتریکی دو خودروی خود در کارخانه بریتانیا سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این سرمایه‌گذاری به تضمین آینده ۶۰۰۰ شغل در بزرگترین مرکز اروپایی نیسان کمک می‌کند.

نسخه‌های الکتریکی خودروهای قشقایی و جوک که در کارخانه ساندرلند تولید می‌شوند، تا سال ۲۰۲۵ به بازار عرضه خواهند شد. این دو خودرو از پلتفرم مشترک CMF-EV استفاده می‌کنند که نیسان برای خودروهای الکتریکی خود توسعه داده است.

این سرمایه‌گذاری نیسان در خودروهای برقی، در حالی صورت می‌گیرد که دولت بریتانیا ماه گذشته ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی و دیزلی جدید را تا سال ۲۰۳۵ به تعویق انداخت. این تصمیم دولت با انتقاد برخی از فعالان محیط زیست مواجه شد.

با این حال، نیسان اعلام کرد که به برنامه‌های خود برای تولید خودروهای برقی در بریتانیا متعهد است. این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ فقط خودروهای تمام الکتریکی را در اروپا عرضه کند.

جان فرانسیس، مدیرعامل نیسان اروپا، گفت: «این سرمایه‌گذاری مهم در کارخانه ساندرلند، نشان دهنده تعهد ما به آینده خودروهای برقی در بریتانیا است.»

وی افزود: «ما معتقدیم که خودروهای برقی آینده صنعت خودروسازی هستند و ما برای رهبری این تغییر آماده هستیم.»

این سرمایه‌گذاری نیسان، بخشی از تلاش‌های دولت بریتانیا برای تبدیل این کشور به یک رهبر جهانی در تولید خودروهای برقی است. دولت بریتانیا قصد دارد تا سال ۲۰۳۰، یک میلیون خودروی برقی در این کشور تولید کند.

بیشتر بخوانید:

تکنولوژی‌های جدید خودرو

انواع مدل‌های خودرو

سیستم برق خودرو چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا