اخبار

تلاش‌های جنرال موتورز برای کنترل تصادفات در خودروهای خودران

تلاش‌های جنرال موتورز برای کنترل تصادفات در خودروهای خودران

در روز جمعه، مقامات نظارتی حوزه خودرو در ایالت کالیفرنیا اعلام کردند که در حال حاضر در حال بررسی تجمیعی از حوادث اخیر مربوط به خودروهای خودرانی هستند. این خودروها توسط تیم مهندسی واحد کروز شرکت جنرال موتورز در منطقه سانفرانسیسکو به عملیات می‌پردازند.

به گزارش منابع خبری در حوزه خودرو، مسئولان ایالت کالیفرنیا از شرکت جنرال موتورز درخواست کرده‌اند تا به طور موقت از نصف از تاکسی‌های خودران خود پرهیز کند.

پس از وقوع تصادف یک خودروی تاکسی خودران تحت مالکیت کروز، که در سانفرانسیسکو با یک وسیله امدادی برخورد کرد، اداره وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا به شدت واکنش نشان داد. این حادثه آخرین یادآور تصادفات اخیر خودروهای خودرانی بود.

به عنوان پاسخ به این ماجرا، شرکت جنرال موتورز موظف شده است تا اقدامات لازم جهت بهبود ایمنی جاده‌ها و عملکرد خودروهای خودران را انجام دهد. همچنین، این شرکت به تخفیف ۵۰ درصدی در استفاده از خودروهای خودرانی خود پی‌پرداخته است.

در بیانیه‌ای ارائه شده از سوی رگولاتورهای ایالت کالیفرنیا، آمده است: “ما خود را مختار می‌دانیم که پس از ارزیابی جامع اطلاعات و حقایق مرتبط، اقدام به تعلیق یا لغو مجوزهای آزمایش و استقرار خودروهای تولیدی توسط جنرال موتورز نماییم.”

در پی این اتفاق، شرکت جنرال موتورز نیز از طریق یک بیانیه به انتشار خبرات پرداخت و اعلام کرد: “خودرو به طور خودکار تشخیص داد که خطر تصادف وجود دارد، عملکرد ترمز را آغاز کرد و سرعت خود را کاهش داد. با این حال، نتوانست از وقوع تصادف جلوگیری کند.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا