اخبار

استانداردهای ۸۵ گانه و تغییرات در هواکش محصول ۲۰۷

استانداردهای ۸۵ گانه و تغییرات در هواکش محصول ۲۰۷

پس از رونمایی تصویر محصول ۲۰۷ تولیدی مطابق با استانداردهای ۸۵ گانه در شبکه‌های اجتماعی، شرکت ایران‌خودرو به تفصیل درباره دلایل تغییر موقعیت هواکش بر روی در موتور این خودرو توضیحاتی ارائه کرده است. به گفته ایران‌خودرو، این جابه‌جایی هواکش از روی در موتور پژو ۲۰۷، به منظور رعایت استانداردهای ۸۵ گانه صورت گرفته و هدف از آن، اجرای اصول حفاظت از عابران پیاده و حذف هرگونه اشیاء سخت و برجسته از روی در موتور می‌باشد.

با توجه به گزارش ارائه شده، در خانواده محصولات ۲۰۷، با تدابیر متنوعی در راستای حفاظت از عابران پیاده، ناحیه عبور هواکش به نحوی شبکه‌ای در زیر شیشه جلویی قرار گرفته است، به نحوی که تطابق با استاندارد حفاظت از عابران پیاده حفظ شده باشد. این اقدامات هدف دارند تا در صورت برخورد قسمت جلویی خودرو با پای عابران پیاده، هرگونه اشیاء و پیش‌آمدهای محتمل بر روی سطح در موتور جلوگیری شود و از ایجاد خطرات جدی جلوگیری گردد.

این گزارش بیان می‌کند که هرچند هواکش بر روی در موتور از ویژگی‌های ممتاز و جذاب محصول ۲۰۷ محسوب می‌شود که جوانان به آن علاقه دارند، اما با توجه به استانداردهای حفاظت از عابران پیاده، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. زیرا طبق این استاندارد، در صورت برخورد با پای عابر پیاده، نباید هیچ گونه اشیاء یا برجستگی‌هایی بر روی سطح در موتور وجود داشته باشد. این اقدامات به منظور جلوگیری از آسیب به سر و صورت عابران پیاده در صورت تصادف انجام شده و به همین جهت مکان هواکش در در موتور محصول ۲۰۷ تغییر یافته است.

نکته قابل توجه است که هنوز محصول ۲۰۷ با استانداردهای ۸۵ گانه وارد بازار نشده و در حال حاضر در مراحل تجاری‌سازی قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا